Sadly, this product is no longer being made.
| Weight | 1.08 kg |
|---|---|
| Dimensions (h x w x d) | 37 x 19 x 28 cm |
| Material | 100% Polyester |
| Load capacity (kg) | 7.00 kg |
| Volume | 20 l |
| EAN | 8592571014897 |
| Model | All colors and designs of BEBE |
| School grade or age | 1st grade, 2nd grade |
| Color | blue |
| Theme | animals, Dinosaurs |
| Gender | for boys |
| Collection | 2022 |
| Producer, importer: | Topgal |
Special flasher on the top front pocket can light up or flash in three programmes